Náhradní díly na šipky

I sebelepší šipky se časem opotřebují a poničí. Nastává čas na výběr a nákup náhradních dílů. A pokud máte své favority, kteří se vám dobře drží a se kterými vyhráváte, možná budete potřebovat vyměnit pouze jednu ze "součástek". 

Klasická šipka se skládá z pěti částí:

  • hrot - kovový, nebo plastový; oba se dají vyměnit, kovové mohou být i pevné
  • tělo
  • násadka - drží letky a určuje vzdálenost letky od těla
  • letka - slouží ke stabilizaci šipky za letu
  • koncovka - chrání letky před roztřepením a bývá kovová, nebo gumová

Plastové hroty se velmi často ohýbají a dají se narovnat. Pokud už to nejde, jednoduše je vyměníte. Cena náhradních plastových hrotů nebývá vysoká. 

Kovové hroty bývají pevné, nebo se dají vyměňovat za použití speciálního nářadí. Dají se pořídit také výměnné kovové hroty do plastových šipek.

Vyměňovat se dají i násadky a letky

Jedinou částí, která se nemění, jsou těla. Pokud poškodíte tělo šipky, nebo vám nevyhovuje, tak je třeba pořídit celé nové šipky.

Vyměňovat se dají násadky. Můžete si tak šipku prodloužit, nebo zkrátit dle potřeby. Dražší násadky, ale s větší výdrží, jsou z hliníku, nebo dokonce z titanu. 

Letky se také dají lehce vyměnit za jiný tvar, jiný styl. Opět je třeba letky zkoušet a se kterou se vám nejlépe háže, tu používat.

A v poslední řadě koncovky, které drží letku ve správném tvaru. Bohužel jsou hodně malé a pokud odpadnou, těžko se hledají. Někteří šipkaři ani koncovky nepoužívají. 

Vše pro Harrows

Nejznámější značka šipek dodává také nahradní vybavení pro případ, že své šipky intenzivní hrou zničíte. Koupit můžete násady na šipky s hliníkovým koncem, nebo s kroužky místo pružinek. Násadka s kroužky místo pružinek pro lepší zajištění letky pod názvem Supergrip, se kterou si můžete složit vlastní šipky. K násadkám se nasazují letky, které také koupíte v různých provedeních. Vyrábí se s tvrzeného plastu a na výběr máte z řady designů. Můžete tak měnit vzhled a styl svých šipek. A v neposlední řadě můžete samozřejmě vyměňovat hroty svých šipek. Levnou volbou jsou Harrows H-TIP, které koupíte v balení po 30 kusech za velmi výhodnou cenu a v dobrém poměru kvality vůči ceně.