Nejoblíbenější hry se šipkami

Hry se šipkami spojuje to, že stojná noha je v souladu s rukou, kterou se hází. Praváci tedy mají na čáře pravou nohu a leváci levou. Hází se třemi šipkami (každou zvlášť). Série těchto tří hodů představuje jedno kolo a ta se opakují, dokud někdo nevyhraje. Celá hra se nazývá leg a zápas může tvořit i více legů.

Populární hra se šipkami: 501

Hru 501 mohou hrát dva, ale i více hráčů. Na startu mají hráči 501 bodů a hraje se v 15 kolech. Hráči si odečítají body postupným házením, přičemž v každém kole házejí třemi šipkami, jak je uvedeno výše. Zvítězí hráč, který dosáhne přesné nuly (tím skončí leg). Hodí-li hráč více, než kolik mu zbývá, zůstane u počtu bodů před začátkem kola.

4 varianty šipkové hry 501

  1. Single out - pro začínající hráče
  2. Master out - se zakončením "triplem" i "dablem"
  3. Double out - se zakončením dvojnásobkem
  4. Double in - začíná se dvojnásobkem

Druhá nejrozšířenější hra se šipkami: Cricket

Cricket je hra se šipkami rozšířená v USA, v níž záleží na taktice. Hráči si buď zlepšují skóre, nebo zabraňují v bodování protivníkům. Opět ji hrají dva i více hráčů. Hraje se jen na výseče 20, 19, 18, 17, 16, 15 a "střed". Hráč je musí všechny třikrát zasáhnout, nebo hodil tripl. Zasáhne-li jednu výseč počtvrté a protivník ji ještě nemá zavřenou, získává daný počet bodů. Hráč tedy zavírá pole, která ještě nemá zavřená protivník, a dalším hodem získává body, nebo brání protivníkovi v připisování bodů zavřením výseče, kterou má už protivník splněnou. Hra skončí, jakmile má hráč všechny výseče zavřené a v počtu bodů předčil soupeře.

4 varianty šipkové hry Cricket

  1. Liga - pro dvě skupiny hráčů, přičemž výseč se považuje za zavřenou, pokud ji třikrát trefil jeden nebo více hráčů
  2. Cutroad - hra na trestné body, které hráč připíše těm, kteří dosud neuzavřeli danou výseč
  3. No Score - hra bez počítání bodů
  4. Náhodná čísla

Zkuste snadnou šipkovou hru: High score

Šipky mají být především zábava, tak přinášíme ještě jednoduchou hru, která začíná od nuly, a hráči mají v 10 či 15 kolech naházet do nejvíce bodů. Je-li hráčů hodně, může vždy jeden z kola vypadnout (pochopitelně ten, který měl nejnižší skóre).

Hodně zdaru v hrách se šipkami!