Mistrem světa se potřetí za sebou stal Gary Anderson

Nejprestižnější akce tohoto sportu se tradičně koná přes vánoční svátky a Silvestr v Londýně a čeští fanoušci byli i letos u toho díky kanálům NOVA Sport a Eurosport. 

Potřetí za sebou se stal mistrem světa Skot Gary Anderson, který ve finále porazil domácího Adriana Lewise 7:5. Rozhodující byla sedmá sada, kdy Lewis ztratil podání a nechal Andersona odskočit na 4:3. Poté si již skotský šipkař nenechal vítězství uniknout.

Anderson byl skvělý celý turnaj

Nejdříve přemohl Gurneye ze Severního Irska 4:1, poté ve osmifinále van der Voorta z Nizozemí dokonce 4:0, mezi nejlepšími osmi pak domácího Wadea 5:1 a v semifinále po famózním výkonu Holanďana Klaasena 6:0!

Obhájil tak loňské vítězství a celkově slavil třetí triumf za sebou. 

Anderson jako řada šipkařů, má svůj základ v hospodě. Jak sám uvedl:
„A nejvíc v životě jsem se natrénoval nikoli jako profík, ale když jsem dělal barmana. Jakmile byl trochu čas, prostě jsem házel a házel,“ popisuje Gary Anderson v článku na iDnes.cz

Andersonovi je 45 let, přezdívají mu Létající Skot a stal se teprve třetím šipkařem, jenž vyhrál šampionát podruhé za sebou. Je typickým šipkařem a nejen kvůli hospodské průpravě. Nepřekvapí ani podsaditým vzhledem. Anderson za svůj triumf získal v přepočtu 11 miliónů korun. Ano, takto oceňovaný je turnaj nejlepších šipkařů planety.

Však se jeho uměním pokochejte sami.